جمعه , 4 تیر 1400 - 1:08 قبل از ظهر

واکنش شوراهای صنفی دانشجویان به خودکشی چهار دستیار پزشکی در پاویون های تهران

شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی کشور با ارسال نامه ای به وزیر بهداشت در واکنش به خودکشی چهار تن از دستیاران پزشکی شهر تهران در هفته های اخیر، خواستار رسیدگی این به وضعیت آنها شدند.

به گزارش ایسنا، در این نامه که به امضای شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی تهران، اراک، مشهد، نیشاپور، لرستان، شهرکرد، اهواز، فسا و تبریز رسیده، خطاب به دکتر نمکی آمده است:

“امید است از خبر دردناک خودکشی چهار دستیار پزشکی در پاویون های شهر تهران طی چند هفته اخیر مطلع گشته باشید، موضوعی که البته اتفاق جدیدی نیست و پیش از این از طریق شورای مرکزی دانشجویان علوم پزشکی کشور با تشریح زمینه های آن پیش بینی و در خصوص تکرار آن هشدار داده بودیم.

 از دست دادن نخبگان کشور که سال ها وقت و سرمایه صرف تربیت هرکدام از آنان میشود  فاجعه ای دردناک است که طی دو سال گذشته علی رغم هشدار های شورای صنفی هرگز حتی ترمیم قوانین استثماری و دستورالعمل های زورگویانه علیه دستیاران پزشکی با وجود سادگی آن در اولویت های وزارت بهداشت قرار نگرفت.

خودکشی سریالی دستیاران پزشکی، انصراف دسته جمعی و یا کوچ ناخواسته آنان به کشورهای بیگانه ناشی از عوامل متعددی چون حقوق تضییع شده ایشان در بیمارستان ها، بدرفتاری و بی توجهی اساتید به اصطلاح ممتاز، کشیک های پر تعداد،فشار کاری و روحی بالا و حقوق ناچیزی است که به خوبی بدآن آگاه هستید.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی جناب آقای دکتر نمکی!

دستیاران پزشکی زیر یوغ طرح های اجباری و تعهد های بی پایان، با حقوق تحقیر آمیز دو میلیون تومانی و ده ها شب کشیک سنگین و طاقت فرسا مچاله شده اند.

وزیر محترم بهداشت،روسای محترم دانشگاه ها،روسای بیمارستان ها و بخش های تابعه، پیش از معاونت در قتل پزشکان جوان بعدی،انصراف و یا کوچ اجباری ایشان از کشور به قید فوریت با تشکیل جلسه در حضور نمایندگان ایشان جهت رفع این قوانین و احیای حقوق انسانی ایشان گام بردارید”.

انتهای پیام

ردیاب خودرو لندر

اخبار جدید

اندروید باکس

ردیاب موتور

درباره ی یک آر اس اس

مطلب پیشنهادی

دانشگاه الزهرا قرنطینه می‌شود

دانشگاه الزهرا به دلیل برگزاری کنکور سراسری به قرنطینه می‌رود. به گزارش ایسنا، بنا بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *