جمعه , 4 تیر 1400 - 3:10 قبل از ظهر

بازدید متخصصان و فعالان اقتصادی ترکیه از مرکز ملی ذخایر ژنتیکی

در بازدید متخصصان و فعالان اقتصادی کشور ترکیه از مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، زمینه‌های همکاری مشترک مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، پروفسور نظریه حکیم، از اندیشمندان و فناوران متخصص در زمینه زیست‌فناوری بیوفیزیک به همراه دو نفر از فعالان اقتصادی و تجاری‌سازی ترکیه در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ از بانک‌های زیستی و پروژه‌های فناورانه در حال انجام مرکز واقع در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی بازدید کردند.

در این بازدید دکتر رضا آذربایجانی، معاون علمی و فنی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران به معرفی فعالیت‌ها، توانمندی‌ها و امکانات مرکز پرداخت و در خصوص کلکسیون‌های فعال و کاربردهای آنها توضیحاتی ارایه کرد. در ادامه این بازدید، مدیران بانک گیاهی و میکروارگانیسم‌ها در خصوص پروژه بذر هیبرید، تکثیر گیاهان از طریق فناوری کشت بافت، کلکسیون گیاهان درون شیشه‌ای بومی و همچنین کلکسیون‌های میکروبی ارزشمند و پرکاربرد، توانمندی‌ها و پتانسیل‌های موجود جهت همکاری مشترک دو کشور، توضیحاتی ارائه کردند. 

براساس اعلام روابط عمومی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، پروفسور حکیم نیز در خصوص حوزه فعالیت تیم همراه توضیحاتی ارائه و تأکید کرد که در حوزه گیاهی و بخش کشت بافت گیاهان زینتی، دو مجموعه می‌توانند همکاری‌های مشترک داشته باشند.

انتهای پیام 

ردیاب خودرو لندر

اخبار جدید

اندروید باکس

ردیاب موتور

درباره ی یک آر اس اس

مطلب پیشنهادی

دانشگاه الزهرا قرنطینه می‌شود

دانشگاه الزهرا به دلیل برگزاری کنکور سراسری به قرنطینه می‌رود. به گزارش ایسنا، بنا بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *