یکشنبه , 7 آذر 1400 - 11:45 قبل از ظهر

عرضه سامانه‌ای برای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل هوشمند

یک شرکت دانش‌بنیان سامانه‌ای را به منظور جمع آوری داده‌های مختلف همچون خیابان‌ها، کوچه‌ها، مغازه‌ها و تابلوهای تبلیغاتی عرضه کرده که این داده ها مورد استفاده شرکتها و سازمان هاست.

به گزارش ایسنا، افشین کلاهی، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: تمرکز این شرکت در حوزه‌های اینترنت اشیاء و حمل و نقل هوشمند است؛ از این رو در این عرصه محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مختلفی تولید کردیم.

وی یکی از محصولات این شرکت را سامانه‌ای دانست که دیتای لازم را برای شرکت‌های فعال در حوزه راهبری و حمل و نقل هوشمند فراهم می‌کند و افزود: در این سامانه با نصب دوربین بر روی خودرو، اطلاعات مختلف اعم از خیابان‌ها، کوچه‌ها، مغازه‌ها و تابلوهای تبلیغاتی، جمع‌آوری و این اطلاعات به سامانه حمل منتقل می‌شود و به صورت دیتای قابل استفاده در اختیار شرکت‌ها و سازمان‌ها قرار می‌گیرد. برای مثال شرکت‌هایی که در زمینه ایجاد نرم‌افزارهای راهبری فعالیت دارند، از این دیتا استفاده می‌کنند.

کلاهی یکی دیگر از محصولات این شرکت را، دستگاه و نرم‌افزار ردیابی خودرو عنوان کرد و یادآور شد: این سیستم، موقعیت خودرو را در هر مکانی، مشخص می‌کند. شهروندان عموماً برای حفاظت در برابر سرقت این محصول را خریداری می‌کنند، شرکت‌ها و سازمان‌ها و به ویژه، مجموعه‌هایی که دارای ناوگان حمل و نقل هستند از جمله دیگر خریداران این محصول هستند که نسبت به محصول مشابه خارجی ارزان‌تر است.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه در حال حاضر در حال کار در حوزه بلاکچین هستیم، گفت: به زودی چند محصول مختلف در این حوزه نیز تولید خواهیم کرد که روانه بازار خواهد شد.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، کلاهی همچنین بیان کرد: حوزه بلاکچین به استثناء بخش رمزارزها، حوزه‌ای است که از نظر بازگشت سرمایه دیربازده است و همچنین نیروهای متخصصی که واقعاً توان کار در این حوزه را داشته باشند، زیاد نیستند، اما این رشته بسیار مهم است و آینده فناوری در این حوزه رقم می‌خورد و به همین دلیل باید در آن فعالیت بیشتری صورت گیرد.

انتهای پیام

ردیاب خودرو لندر

اخبار جدید

اندروید باکس

ردیاب موتور

درباره ی یک آر اس اس

مطلب پیشنهادی

ارائه آخرین دستاوردهای علمی و کاربردی در حوزه علوم مدیریت

دبیر کمیته علمی هجدمین کنفرانس بین المللی مدیریت با بیان این که در این کنفرانس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *